Kalori dibakar aerobik air
Jawapan ringkas
Aerobik air membakar kira-kira 158 kcal dalam 30 minit bagi orang seberat 70 kg pada tahap Sederhana. Dalam sejam pula, kira-kira 315 kcal dibakar.
- 30 minit, 70 kg
- 158 kcal
- 1 jam, 70 kg
- 315 kcal
- MET yang digunakan
- 5.5
- Usaha atau rentak
- Sederhana
Sederhana menggunakan baris umum aerobik air dalam Compendium. Ringan sepadan dengan latihan rintangan yang lebih perlahan di dalam air, dan Berat kelas berintensiti tinggi.
Kalori dibakar mengikut berat badan
Anggaran kcal bagi setiap tahap usaha yang ada dalam aplikasi Nibbs untuk aerobik air. Pilih tahap yang sepadan dengan keseluruhan sesi, termasuk rehat pendek yang biasa.
| Tahap usaha | 50 kg | 60 kg | 70 kg | 80 kg | 90 kg | 100 kg |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ringan3.8 MET | 70 kcal | 84 kcal | 98 kcal | 112 kcal | 126 kcal | 140 kcal |
| Sederhana5.5 MET | 113 kcal | 135 kcal | 158 kcal | 180 kcal | 203 kcal | 225 kcal |
| Berat7.5 MET | 163 kcal | 195 kcal | 228 kcal | 260 kcal | 293 kcal | 325 kcal |
| Tahap usaha | 50 kg | 60 kg | 70 kg | 80 kg | 90 kg | 100 kg |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ringan3.8 MET | 140 kcal | 168 kcal | 196 kcal | 224 kcal | 252 kcal | 280 kcal |
| Sederhana5.5 MET | 225 kcal | 270 kcal | 315 kcal | 360 kcal | 405 kcal | 450 kcal |
| Berat7.5 MET | 325 kcal | 390 kcal | 455 kcal | 520 kcal | 585 kcal | 650 kcal |
- Ringan:
- Santai, usaha ringan.
- Sederhana:
- Usaha yang stabil dan terasa. Setiap rekod baharu dalam aplikasi bermula pada tahap ini.
- Berat:
- Mencabar dan sukar dikekalkan.
Cara angka ini dikira
Kalori dibakar = (MET − 1) × berat badan dalam kg × masa dalam jam
MET membandingkan tenaga yang digunakan sesuatu aktiviti dengan tenaga ketika duduk berehat. Nibbs menolak 1 MET, iaitu tenaga yang badan anda gunakan ketika rehat (kira-kira 1 kcal bagi setiap kg sejam), jadi ia hanya mengira kalori tambahan daripada aktiviti itu. Aplikasi membundarkan hasilnya kepada nombor bulat kcal yang terdekat.
Contoh pengiraan (Sederhana, 70 kg, 30 minit): (5.5 − 1) × 70 × 0.5 = 157.5, dibundarkan kepada 158 kcal.
| Tahap usaha | MET | Kod Compendium |
|---|---|---|
| Ringan | 3.8 | Model usaha |
| Sederhana | 5.5 | 18355 |
| Berat | 7.5 | Model usaha |
Baris Compendium untuk aerobik air: kod 18355, 5.5 MET.Teks asal Compendium: “Water aerobics, water calisthenics, general”
Ringan, Sederhana dan Berat datang daripada model usaha Nibbs. Ia kadar anggaran, berdasarkan kod Compendium 18356, 18355, 18358. Ia bukan ukuran berasingan bagi aerobik air. Kod hanya dipaparkan di sebelah sesuatu tahap apabila kadarnya sama dengan baris di atas.
Soalan lazim
Berapa kalori dibakar ketika aerobik air selama sejam?
Kira-kira 315 kcal bagi orang seberat 70 kg pada tahap Sederhana. Pada tahap yang sama, orang seberat 50 kg membakar kira-kira 225 kcal dan orang seberat 100 kg kira-kira 450 kcal.
Adakah aerobik air pada tahap usaha lebih tinggi membakar lebih banyak kalori?
Ya. Bagi orang seberat 70 kg, 30 minit membakar kira-kira 98 kcal pada tahap Ringan, 158 kcal pada tahap Sederhana dan 228 kcal pada tahap Berat. Pilih tahap yang sepadan dengan keseluruhan sesi, termasuk rehat pendek yang biasa.
Kenapa angka ini lebih rendah berbanding sesetengah kalkulator lain?
Nibbs hanya mengira kalori yang anda bakar melebihi kadar rehat anda. Ia menolak 1 MET, iaitu kira-kira 1 kcal bagi setiap kg berat badan sejam, kerana badan anda membakar sebanyak itu walaupun anda duduk diam. Kalkulator yang mengira jumlah kalori turut memasukkan tenaga rehat ini, jadi angkanya lebih tinggi.
Bagaimana cara merekod aerobik air dalam Nibbs?
Tambah Aerobik air daripada pustaka senaman, masukkan tempohnya dan pilih Ringan, Sederhana atau Berat. Nibbs menggunakan berat badan dalam profil anda untuk menganggar kalori. Anda boleh menggantikan anggaran itu dengan angka anda sendiri.
Rekod aerobik air dalam Nibbs dan dapatkan anggaran kalori secara automatik
Nibbs ada pustaka lebih 1,200 senaman. Tambah senaman dan Nibbs menggunakan berat badan anda untuk menganggar kalori, bersama makanan yang anda rekod.
Kalori dibakar dalam aktiviti berkaitan
Nilai ialah kcal dalam 30 minit bagi orang seberat 70 kg, pada tahap usaha lalai aplikasi atau rentak yang ditunjukkan di setiap halaman.