Kalori dibakar tinju
Jawapan ringkas
Bertinju membakar kira-kira 238 kcal dalam 30 minit bagi orang seberat 70 kg pada tahap Sederhana. Dalam sejam pula, kira-kira 476 kcal dibakar.
- 30 minit, 70 kg
- 238 kcal
- 1 jam, 70 kg
- 476 kcal
- MET yang digunakan
- 7.8
- Usaha atau rentak
- Sederhana
Ringan sepadan dengan latihan beg tinju, Sederhana sparring dan Berat pertarungan di gelanggang. Pilih tahap yang sepadan dengan intensiti sesi itu.
Kalori dibakar mengikut berat badan
Anggaran kcal bagi setiap tahap usaha yang ada dalam aplikasi Nibbs untuk tinju. Pilih tahap yang sepadan dengan keseluruhan sesi, termasuk rehat pendek yang biasa.
| Tahap usaha | 50 kg | 60 kg | 70 kg | 80 kg | 90 kg | 100 kg |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ringan5.8 MET | 120 kcal | 144 kcal | 168 kcal | 192 kcal | 216 kcal | 240 kcal |
| Sederhana7.8 MET | 170 kcal | 204 kcal | 238 kcal | 272 kcal | 306 kcal | 340 kcal |
| Berat12.3 MET | 283 kcal | 339 kcal | 396 kcal | 452 kcal | 509 kcal | 565 kcal |
| Tahap usaha | 50 kg | 60 kg | 70 kg | 80 kg | 90 kg | 100 kg |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ringan5.8 MET | 240 kcal | 288 kcal | 336 kcal | 384 kcal | 432 kcal | 480 kcal |
| Sederhana7.8 MET | 340 kcal | 408 kcal | 476 kcal | 544 kcal | 612 kcal | 680 kcal |
| Berat12.3 MET | 565 kcal | 678 kcal | 791 kcal | 904 kcal | 1017 kcal | 1130 kcal |
- Ringan:
- Santai, usaha ringan.
- Sederhana:
- Usaha yang stabil dan terasa. Setiap rekod baharu dalam aplikasi bermula pada tahap ini.
- Berat:
- Mencabar dan sukar dikekalkan.
Cara angka ini dikira
Kalori dibakar = (MET − 1) × berat badan dalam kg × masa dalam jam
MET membandingkan tenaga yang digunakan sesuatu aktiviti dengan tenaga ketika duduk berehat. Nibbs menolak 1 MET, iaitu tenaga yang badan anda gunakan ketika rehat (kira-kira 1 kcal bagi setiap kg sejam), jadi ia hanya mengira kalori tambahan daripada aktiviti itu. Aplikasi membundarkan hasilnya kepada nombor bulat kcal yang terdekat.
Contoh pengiraan (Sederhana, 70 kg, 30 minit): (7.8 − 1) × 70 × 0.5 = 238 kcal.
| Tahap usaha | MET | Kod Compendium |
|---|---|---|
| Ringan | 5.8 | 15110 |
| Sederhana | 7.8 | Model usaha |
| Berat | 12.3 | Model usaha |
Baris Compendium untuk tinju: kod 15110, 5.8 MET.Teks asal Compendium: “Boxing, punching bag”
Ringan, Sederhana dan Berat datang daripada model usaha Nibbs. Ia kadar anggaran, berdasarkan kod Compendium 15110, 15120, 15100. Ia bukan ukuran berasingan bagi tinju. Kod hanya dipaparkan di sebelah sesuatu tahap apabila kadarnya sama dengan baris di atas.
Soalan lazim
Berapa kalori dibakar ketika bertinju selama sejam?
Kira-kira 476 kcal bagi orang seberat 70 kg pada tahap Sederhana. Pada tahap yang sama, orang seberat 50 kg membakar kira-kira 340 kcal dan orang seberat 100 kg kira-kira 680 kcal.
Adakah bertinju pada tahap usaha lebih tinggi membakar lebih banyak kalori?
Ya. Bagi orang seberat 70 kg, 30 minit membakar kira-kira 168 kcal pada tahap Ringan, 238 kcal pada tahap Sederhana dan 396 kcal pada tahap Berat. Pilih tahap yang sepadan dengan keseluruhan sesi, termasuk rehat pendek yang biasa.
Kenapa angka ini lebih rendah berbanding sesetengah kalkulator lain?
Nibbs hanya mengira kalori yang anda bakar melebihi kadar rehat anda. Ia menolak 1 MET, iaitu kira-kira 1 kcal bagi setiap kg berat badan sejam, kerana badan anda membakar sebanyak itu walaupun anda duduk diam. Kalkulator yang mengira jumlah kalori turut memasukkan tenaga rehat ini, jadi angkanya lebih tinggi.
Bagaimana cara merekod tinju dalam Nibbs?
Tambah Tinju daripada pustaka senaman, masukkan tempohnya dan pilih Ringan, Sederhana atau Berat. Nibbs menggunakan berat badan dalam profil anda untuk menganggar kalori. Anda boleh menggantikan anggaran itu dengan angka anda sendiri.
Rekod tinju dalam Nibbs dan dapatkan anggaran kalori secara automatik
Nibbs ada pustaka lebih 1,200 senaman. Tambah senaman dan Nibbs menggunakan berat badan anda untuk menganggar kalori, bersama makanan yang anda rekod.
Kalori dibakar dalam aktiviti berkaitan
Nilai ialah kcal dalam 30 minit bagi orang seberat 70 kg, pada tahap usaha lalai aplikasi atau rentak yang ditunjukkan di setiap halaman.