Kalori dibakar karate
Jawapan ringkas
Latihan karate membakar kira-kira 238 kcal dalam 30 minit bagi orang seberat 70 kg pada tahap Sederhana. Dalam sejam pula, kira-kira 476 kcal dibakar.
- 30 minit, 70 kg
- 238 kcal
- 1 jam, 70 kg
- 476 kcal
- MET yang digunakan
- 7.8
- Usaha atau rentak
- Sederhana
Baris seni mempertahankan diri dalam Compendium (10.3 MET) menggambarkan latihan yang berterusan, jadi Nibbs menggunakannya untuk Berat. Ringan ialah latihan yang lebih perlahan, dan Sederhana berada di antara kedua-duanya.
Kalori dibakar mengikut berat badan
Anggaran kcal bagi setiap tahap usaha yang ada dalam aplikasi Nibbs untuk karate. Pilih tahap yang sepadan dengan keseluruhan sesi, termasuk rehat pendek yang biasa.
| Tahap usaha | 50 kg | 60 kg | 70 kg | 80 kg | 90 kg | 100 kg |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ringan5.3 MET | 108 kcal | 129 kcal | 151 kcal | 172 kcal | 194 kcal | 215 kcal |
| Sederhana7.8 MET | 170 kcal | 204 kcal | 238 kcal | 272 kcal | 306 kcal | 340 kcal |
| Berat10.3 MET | 233 kcal | 279 kcal | 326 kcal | 372 kcal | 419 kcal | 465 kcal |
| Tahap usaha | 50 kg | 60 kg | 70 kg | 80 kg | 90 kg | 100 kg |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ringan5.3 MET | 215 kcal | 258 kcal | 301 kcal | 344 kcal | 387 kcal | 430 kcal |
| Sederhana7.8 MET | 340 kcal | 408 kcal | 476 kcal | 544 kcal | 612 kcal | 680 kcal |
| Berat10.3 MET | 465 kcal | 558 kcal | 651 kcal | 744 kcal | 837 kcal | 930 kcal |
- Ringan:
- Santai, usaha ringan.
- Sederhana:
- Usaha yang stabil dan terasa. Setiap rekod baharu dalam aplikasi bermula pada tahap ini.
- Berat:
- Mencabar dan sukar dikekalkan.
Cara angka ini dikira
Kalori dibakar = (MET − 1) × berat badan dalam kg × masa dalam jam
MET membandingkan tenaga yang digunakan sesuatu aktiviti dengan tenaga ketika duduk berehat. Nibbs menolak 1 MET, iaitu tenaga yang badan anda gunakan ketika rehat (kira-kira 1 kcal bagi setiap kg sejam), jadi ia hanya mengira kalori tambahan daripada aktiviti itu. Aplikasi membundarkan hasilnya kepada nombor bulat kcal yang terdekat.
Contoh pengiraan (Sederhana, 70 kg, 30 minit): (7.8 − 1) × 70 × 0.5 = 238 kcal.
| Tahap usaha | MET | Kod Compendium |
|---|---|---|
| Ringan | 5.3 | Model usaha |
| Sederhana | 7.8 | Model usaha |
| Berat | 10.3 | 15430 |
Baris Compendium untuk karate: kod 15430, 10.3 MET.Teks asal Compendium: “Martial arts, different types, moderate pace”
Ringan, Sederhana dan Berat datang daripada model usaha Nibbs. Ia kadar anggaran, berdasarkan kod Compendium 15425, 15430. Ia bukan ukuran berasingan bagi karate. Kod hanya dipaparkan di sebelah sesuatu tahap apabila kadarnya sama dengan baris di atas.
Soalan lazim
Berapa kalori dibakar ketika latihan karate selama sejam?
Kira-kira 476 kcal bagi orang seberat 70 kg pada tahap Sederhana. Pada tahap yang sama, orang seberat 50 kg membakar kira-kira 340 kcal dan orang seberat 100 kg kira-kira 680 kcal.
Adakah latihan karate pada tahap usaha lebih tinggi membakar lebih banyak kalori?
Ya. Bagi orang seberat 70 kg, 30 minit membakar kira-kira 151 kcal pada tahap Ringan, 238 kcal pada tahap Sederhana dan 326 kcal pada tahap Berat. Pilih tahap yang sepadan dengan keseluruhan sesi, termasuk rehat pendek yang biasa.
Kenapa angka ini lebih rendah berbanding sesetengah kalkulator lain?
Nibbs hanya mengira kalori yang anda bakar melebihi kadar rehat anda. Ia menolak 1 MET, iaitu kira-kira 1 kcal bagi setiap kg berat badan sejam, kerana badan anda membakar sebanyak itu walaupun anda duduk diam. Kalkulator yang mengira jumlah kalori turut memasukkan tenaga rehat ini, jadi angkanya lebih tinggi.
Bagaimana cara merekod karate dalam Nibbs?
Tambah Karate daripada pustaka senaman, masukkan tempohnya dan pilih Ringan, Sederhana atau Berat. Nibbs menggunakan berat badan dalam profil anda untuk menganggar kalori. Anda boleh menggantikan anggaran itu dengan angka anda sendiri.
Rekod karate dalam Nibbs dan dapatkan anggaran kalori secara automatik
Nibbs ada pustaka lebih 1,200 senaman. Tambah senaman dan Nibbs menggunakan berat badan anda untuk menganggar kalori, bersama makanan yang anda rekod.
Kalori dibakar dalam aktiviti berkaitan
Nilai ialah kcal dalam 30 minit bagi orang seberat 70 kg, pada tahap usaha lalai aplikasi atau rentak yang ditunjukkan di setiap halaman.