Kalori dibakar kuak lentang
Jawapan ringkas
Berenang kuak lentang membakar kira-kira 215 kcal dalam 30 minit bagi orang seberat 70 kg pada tahap Sederhana. Dalam sejam pula, kira-kira 431 kcal dibakar.
- 30 minit, 70 kg
- 215 kcal
- 1 jam, 70 kg
- 431 kcal
- MET yang digunakan
- 7.15
- Usaha atau rentak
- Sederhana
Ringan menggunakan baris kuak lentang rekreasi dalam Compendium dan Berat baris latihan atau pertandingannya. Sederhana berada di antara kedua-duanya.
Kalori dibakar mengikut berat badan
Anggaran kcal bagi setiap tahap usaha yang ada dalam aplikasi Nibbs untuk kuak lentang. Pilih tahap yang sepadan dengan keseluruhan sesi, termasuk rehat pendek yang biasa.
| Tahap usaha | 50 kg | 60 kg | 70 kg | 80 kg | 90 kg | 100 kg |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ringan4.8 MET | 95 kcal | 114 kcal | 133 kcal | 152 kcal | 171 kcal | 190 kcal |
| Sederhana7.15 MET | 154 kcal | 185 kcal | 215 kcal | 246 kcal | 277 kcal | 308 kcal |
| Berat9.5 MET | 213 kcal | 255 kcal | 298 kcal | 340 kcal | 383 kcal | 425 kcal |
| Tahap usaha | 50 kg | 60 kg | 70 kg | 80 kg | 90 kg | 100 kg |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ringan4.8 MET | 190 kcal | 228 kcal | 266 kcal | 304 kcal | 342 kcal | 380 kcal |
| Sederhana7.15 MET | 308 kcal | 369 kcal | 431 kcal | 492 kcal | 554 kcal | 615 kcal |
| Berat9.5 MET | 425 kcal | 510 kcal | 595 kcal | 680 kcal | 765 kcal | 850 kcal |
- Ringan:
- Santai, usaha ringan.
- Sederhana:
- Usaha yang stabil dan terasa. Setiap rekod baharu dalam aplikasi bermula pada tahap ini.
- Berat:
- Mencabar dan sukar dikekalkan.
Cara angka ini dikira
Kalori dibakar = (MET − 1) × berat badan dalam kg × masa dalam jam
MET membandingkan tenaga yang digunakan sesuatu aktiviti dengan tenaga ketika duduk berehat. Nibbs menolak 1 MET, iaitu tenaga yang badan anda gunakan ketika rehat (kira-kira 1 kcal bagi setiap kg sejam), jadi ia hanya mengira kalori tambahan daripada aktiviti itu. Aplikasi membundarkan hasilnya kepada nombor bulat kcal yang terdekat.
Contoh pengiraan (Sederhana, 70 kg, 30 minit): (7.15 − 1) × 70 × 0.5 = 215.25, dibundarkan kepada 215 kcal.
| Tahap usaha | MET | Kod Compendium |
|---|---|---|
| Ringan | 4.8 | 18255 |
| Sederhana | 7.15 | Model usaha |
| Berat | 9.5 | Model usaha |
Baris Compendium untuk kuak lentang: kod 18255, 4.8 MET.Teks asal Compendium: “Swimming, backstroke, recreational”
Ringan, Sederhana dan Berat datang daripada model usaha Nibbs. Ia kadar anggaran, berdasarkan kod Compendium 18255, 18250. Ia bukan ukuran berasingan bagi kuak lentang. Kod hanya dipaparkan di sebelah sesuatu tahap apabila kadarnya sama dengan baris di atas.
Soalan lazim
Berapa kalori dibakar ketika berenang kuak lentang selama sejam?
Kira-kira 431 kcal bagi orang seberat 70 kg pada tahap Sederhana. Pada tahap yang sama, orang seberat 50 kg membakar kira-kira 308 kcal dan orang seberat 100 kg kira-kira 615 kcal.
Adakah berenang kuak lentang pada tahap usaha lebih tinggi membakar lebih banyak kalori?
Ya. Bagi orang seberat 70 kg, 30 minit membakar kira-kira 133 kcal pada tahap Ringan, 215 kcal pada tahap Sederhana dan 298 kcal pada tahap Berat. Pilih tahap yang sepadan dengan keseluruhan sesi, termasuk rehat pendek yang biasa.
Kenapa angka ini lebih rendah berbanding sesetengah kalkulator lain?
Nibbs hanya mengira kalori yang anda bakar melebihi kadar rehat anda. Ia menolak 1 MET, iaitu kira-kira 1 kcal bagi setiap kg berat badan sejam, kerana badan anda membakar sebanyak itu walaupun anda duduk diam. Kalkulator yang mengira jumlah kalori turut memasukkan tenaga rehat ini, jadi angkanya lebih tinggi.
Bagaimana cara merekod kuak lentang dalam Nibbs?
Tambah Berenang - kuak lentang daripada pustaka senaman, masukkan tempohnya dan pilih Ringan, Sederhana atau Berat. Nibbs menggunakan berat badan dalam profil anda untuk menganggar kalori. Anda boleh menggantikan anggaran itu dengan angka anda sendiri.
Rekod kuak lentang dalam Nibbs dan dapatkan anggaran kalori secara automatik
Nibbs ada pustaka lebih 1,200 senaman. Tambah senaman dan Nibbs menggunakan berat badan anda untuk menganggar kalori, bersama makanan yang anda rekod.
Kalori dibakar dalam aktiviti berkaitan
Nilai ialah kcal dalam 30 minit bagi orang seberat 70 kg, pada tahap usaha lalai aplikasi atau rentak yang ditunjukkan di setiap halaman.