Kalori dibakar hoki
Jawapan ringkas
Bermain hoki membakar kira-kira 238 kcal dalam 30 minit bagi orang seberat 70 kg pada tahap Sederhana. Dalam sejam pula, kira-kira 476 kcal dibakar.
- 30 minit, 70 kg
- 238 kcal
- 1 jam, 70 kg
- 476 kcal
- MET yang digunakan
- 7.8
- Usaha atau rentak
- Sederhana
Ini ialah hoki padang. Sederhana menggunakan baris hoki padang dalam Compendium. Ringan untuk latihan kemahiran yang lebih ringan, dan Berat hampir sama dengan bola sepak kompetitif.
Kalori dibakar mengikut berat badan
Anggaran kcal bagi setiap tahap usaha yang ada dalam aplikasi Nibbs untuk hoki. Pilih tahap yang sepadan dengan keseluruhan sesi, termasuk rehat pendek yang biasa.
| Tahap usaha | 50 kg | 60 kg | 70 kg | 80 kg | 90 kg | 100 kg |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ringan5.5 MET | 113 kcal | 135 kcal | 158 kcal | 180 kcal | 203 kcal | 225 kcal |
| Sederhana7.8 MET | 170 kcal | 204 kcal | 238 kcal | 272 kcal | 306 kcal | 340 kcal |
| Berat9.5 MET | 213 kcal | 255 kcal | 298 kcal | 340 kcal | 383 kcal | 425 kcal |
| Tahap usaha | 50 kg | 60 kg | 70 kg | 80 kg | 90 kg | 100 kg |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ringan5.5 MET | 225 kcal | 270 kcal | 315 kcal | 360 kcal | 405 kcal | 450 kcal |
| Sederhana7.8 MET | 340 kcal | 408 kcal | 476 kcal | 544 kcal | 612 kcal | 680 kcal |
| Berat9.5 MET | 425 kcal | 510 kcal | 595 kcal | 680 kcal | 765 kcal | 850 kcal |
- Ringan:
- Santai, usaha ringan.
- Sederhana:
- Usaha yang stabil dan terasa. Setiap rekod baharu dalam aplikasi bermula pada tahap ini.
- Berat:
- Mencabar dan sukar dikekalkan.
Cara angka ini dikira
Kalori dibakar = (MET − 1) × berat badan dalam kg × masa dalam jam
MET membandingkan tenaga yang digunakan sesuatu aktiviti dengan tenaga ketika duduk berehat. Nibbs menolak 1 MET, iaitu tenaga yang badan anda gunakan ketika rehat (kira-kira 1 kcal bagi setiap kg sejam), jadi ia hanya mengira kalori tambahan daripada aktiviti itu. Aplikasi membundarkan hasilnya kepada nombor bulat kcal yang terdekat.
Contoh pengiraan (Sederhana, 70 kg, 30 minit): (7.8 − 1) × 70 × 0.5 = 238 kcal.
| Tahap usaha | MET | Kod Compendium |
|---|---|---|
| Ringan | 5.5 | Model usaha |
| Sederhana | 7.8 | 15350 |
| Berat | 9.5 | Model usaha |
Baris Compendium untuk hoki: kod 15350, 7.8 MET.Teks asal Compendium: “Hockey, field”
Ringan, Sederhana dan Berat datang daripada model usaha Nibbs. Ia kadar anggaran, berdasarkan kod Compendium 15350, 15605. Ia bukan ukuran berasingan bagi hoki. Kod hanya dipaparkan di sebelah sesuatu tahap apabila kadarnya sama dengan baris di atas.
Soalan lazim
Berapa kalori dibakar ketika bermain hoki selama sejam?
Kira-kira 476 kcal bagi orang seberat 70 kg pada tahap Sederhana. Pada tahap yang sama, orang seberat 50 kg membakar kira-kira 340 kcal dan orang seberat 100 kg kira-kira 680 kcal.
Adakah bermain hoki pada tahap usaha lebih tinggi membakar lebih banyak kalori?
Ya. Bagi orang seberat 70 kg, 30 minit membakar kira-kira 158 kcal pada tahap Ringan, 238 kcal pada tahap Sederhana dan 298 kcal pada tahap Berat. Pilih tahap yang sepadan dengan keseluruhan sesi, termasuk rehat pendek yang biasa.
Kenapa angka ini lebih rendah berbanding sesetengah kalkulator lain?
Nibbs hanya mengira kalori yang anda bakar melebihi kadar rehat anda. Ia menolak 1 MET, iaitu kira-kira 1 kcal bagi setiap kg berat badan sejam, kerana badan anda membakar sebanyak itu walaupun anda duduk diam. Kalkulator yang mengira jumlah kalori turut memasukkan tenaga rehat ini, jadi angkanya lebih tinggi.
Bagaimana cara merekod hoki dalam Nibbs?
Tambah Hoki padang daripada pustaka senaman, masukkan tempohnya dan pilih Ringan, Sederhana atau Berat. Nibbs menggunakan berat badan dalam profil anda untuk menganggar kalori. Anda boleh menggantikan anggaran itu dengan angka anda sendiri.
Rekod hoki dalam Nibbs dan dapatkan anggaran kalori secara automatik
Nibbs ada pustaka lebih 1,200 senaman. Tambah senaman dan Nibbs menggunakan berat badan anda untuk menganggar kalori, bersama makanan yang anda rekod.
Kalori dibakar dalam aktiviti berkaitan
Nilai ialah kcal dalam 30 minit bagi orang seberat 70 kg, pada tahap usaha lalai aplikasi atau rentak yang ditunjukkan di setiap halaman.