Kalori dibakar Pilates
Jawapan ringkas
Senaman Pilates membakar kira-kira 63 kcal dalam 30 minit bagi orang seberat 70 kg pada tahap Sederhana. Dalam sejam pula, kira-kira 126 kcal dibakar.
- 30 minit, 70 kg
- 63 kcal
- 1 jam, 70 kg
- 126 kcal
- MET yang digunakan
- 2.8
- Usaha atau rentak
- Sederhana
Ringan menggunakan baris Pilates atas tikar dalam Compendium dan Sederhana baris umum Pilates. Berat ialah anggaran untuk kelas yang mencabar, bukan nilai yang diukur.
Kalori dibakar mengikut berat badan
Anggaran kcal bagi setiap tahap usaha yang ada dalam aplikasi Nibbs untuk Pilates. Pilih tahap yang sepadan dengan keseluruhan sesi, termasuk rehat pendek yang biasa.
| Tahap usaha | 50 kg | 60 kg | 70 kg | 80 kg | 90 kg | 100 kg |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ringan1.8 MET | 20 kcal | 24 kcal | 28 kcal | 32 kcal | 36 kcal | 40 kcal |
| Sederhana2.8 MET | 45 kcal | 54 kcal | 63 kcal | 72 kcal | 81 kcal | 90 kcal |
| Berat3.5 MET | 63 kcal | 75 kcal | 88 kcal | 100 kcal | 113 kcal | 125 kcal |
| Tahap usaha | 50 kg | 60 kg | 70 kg | 80 kg | 90 kg | 100 kg |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ringan1.8 MET | 40 kcal | 48 kcal | 56 kcal | 64 kcal | 72 kcal | 80 kcal |
| Sederhana2.8 MET | 90 kcal | 108 kcal | 126 kcal | 144 kcal | 162 kcal | 180 kcal |
| Berat3.5 MET | 125 kcal | 150 kcal | 175 kcal | 200 kcal | 225 kcal | 250 kcal |
- Ringan:
- Santai, usaha ringan.
- Sederhana:
- Usaha yang stabil dan terasa. Setiap rekod baharu dalam aplikasi bermula pada tahap ini.
- Berat:
- Mencabar dan sukar dikekalkan.
Cara angka ini dikira
Kalori dibakar = (MET − 1) × berat badan dalam kg × masa dalam jam
MET membandingkan tenaga yang digunakan sesuatu aktiviti dengan tenaga ketika duduk berehat. Nibbs menolak 1 MET, iaitu tenaga yang badan anda gunakan ketika rehat (kira-kira 1 kcal bagi setiap kg sejam), jadi ia hanya mengira kalori tambahan daripada aktiviti itu. Aplikasi membundarkan hasilnya kepada nombor bulat kcal yang terdekat.
Contoh pengiraan (Sederhana, 70 kg, 30 minit): (2.8 − 1) × 70 × 0.5 = 63 kcal.
| Tahap usaha | MET | Kod Compendium |
|---|---|---|
| Ringan | 1.8 | 02103 |
| Sederhana | 2.8 | Model usaha |
| Berat | 3.5 | Model usaha |
Baris Compendium untuk Pilates: kod 02103, 1.8 MET.Teks asal Compendium: “Pilates, traditional, mat”
Ringan, Sederhana dan Berat datang daripada model usaha Nibbs. Ia kadar anggaran, berdasarkan kod Compendium 02103, 02105, 02022. Ia bukan ukuran berasingan bagi Pilates. Kod hanya dipaparkan di sebelah sesuatu tahap apabila kadarnya sama dengan baris di atas.
Soalan lazim
Berapa kalori dibakar ketika senaman Pilates selama sejam?
Kira-kira 126 kcal bagi orang seberat 70 kg pada tahap Sederhana. Pada tahap yang sama, orang seberat 50 kg membakar kira-kira 90 kcal dan orang seberat 100 kg kira-kira 180 kcal.
Adakah senaman Pilates pada tahap usaha lebih tinggi membakar lebih banyak kalori?
Ya. Bagi orang seberat 70 kg, 30 minit membakar kira-kira 28 kcal pada tahap Ringan, 63 kcal pada tahap Sederhana dan 88 kcal pada tahap Berat. Pilih tahap yang sepadan dengan keseluruhan sesi, termasuk rehat pendek yang biasa.
Kenapa angka ini lebih rendah berbanding sesetengah kalkulator lain?
Nibbs hanya mengira kalori yang anda bakar melebihi kadar rehat anda. Ia menolak 1 MET, iaitu kira-kira 1 kcal bagi setiap kg berat badan sejam, kerana badan anda membakar sebanyak itu walaupun anda duduk diam. Kalkulator yang mengira jumlah kalori turut memasukkan tenaga rehat ini, jadi angkanya lebih tinggi.
Bagaimana cara merekod Pilates dalam Nibbs?
Tambah setiap senaman bersama set anda, masukkan tempohnya dan pilih Ringan, Sederhana atau Berat. Nibbs menggunakan berat badan dalam profil anda untuk menganggar kalori. Anda boleh menggantikan anggaran itu dengan angka anda sendiri.
Rekod Pilates dalam Nibbs dan dapatkan anggaran kalori secara automatik
Nibbs ada pustaka lebih 1,200 senaman. Tambah senaman dan Nibbs menggunakan berat badan anda untuk menganggar kalori, bersama makanan yang anda rekod.
Kalori dibakar dalam aktiviti berkaitan
Nilai ialah kcal dalam 30 minit bagi orang seberat 70 kg, pada tahap usaha lalai aplikasi atau rentak yang ditunjukkan di setiap halaman.