Kalori dibakar basikal statik
Jawapan ringkas
Mengayuh basikal statik membakar kira-kira 203 kcal dalam 30 minit bagi orang seberat 70 kg pada tahap Sederhana. Dalam sejam pula, kira-kira 406 kcal dibakar.
- 30 minit, 70 kg
- 203 kcal
- 1 jam, 70 kg
- 406 kcal
- MET yang digunakan
- 6.8
- Usaha atau rentak
- Sederhana
Ringan sepadan dengan kayuhan ringan, Sederhana senaman biasa dan Berat senaman bertenaga. Nibbs tidak membaca watt anda, jadi pilih tahap yang sepadan dengan rasa kayuhan itu. Basikal baring dan basikal udara menggunakan kadar yang sama.
Kalori dibakar mengikut berat badan
Anggaran kcal bagi setiap tahap usaha yang ada dalam aplikasi Nibbs untuk basikal statik. Pilih tahap yang sepadan dengan keseluruhan sesi, termasuk rehat pendek yang biasa.
| Tahap usaha | 50 kg | 60 kg | 70 kg | 80 kg | 90 kg | 100 kg |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ringan3.5 MET | 63 kcal | 75 kcal | 88 kcal | 100 kcal | 113 kcal | 125 kcal |
| Sederhana6.8 MET | 145 kcal | 174 kcal | 203 kcal | 232 kcal | 261 kcal | 290 kcal |
| Berat10.8 MET | 245 kcal | 294 kcal | 343 kcal | 392 kcal | 441 kcal | 490 kcal |
| Tahap usaha | 50 kg | 60 kg | 70 kg | 80 kg | 90 kg | 100 kg |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ringan3.5 MET | 125 kcal | 150 kcal | 175 kcal | 200 kcal | 225 kcal | 250 kcal |
| Sederhana6.8 MET | 290 kcal | 348 kcal | 406 kcal | 464 kcal | 522 kcal | 580 kcal |
| Berat10.8 MET | 490 kcal | 588 kcal | 686 kcal | 784 kcal | 882 kcal | 980 kcal |
- Ringan:
- Santai, usaha ringan.
- Sederhana:
- Usaha yang stabil dan terasa. Setiap rekod baharu dalam aplikasi bermula pada tahap ini.
- Berat:
- Mencabar dan sukar dikekalkan.
Cara angka ini dikira
Kalori dibakar = (MET − 1) × berat badan dalam kg × masa dalam jam
MET membandingkan tenaga yang digunakan sesuatu aktiviti dengan tenaga ketika duduk berehat. Nibbs menolak 1 MET, iaitu tenaga yang badan anda gunakan ketika rehat (kira-kira 1 kcal bagi setiap kg sejam), jadi ia hanya mengira kalori tambahan daripada aktiviti itu. Aplikasi membundarkan hasilnya kepada nombor bulat kcal yang terdekat.
Contoh pengiraan (Sederhana, 70 kg, 30 minit): (6.8 − 1) × 70 × 0.5 = 203 kcal.
| Tahap usaha | MET | Kod Compendium |
|---|---|---|
| Ringan | 3.5 | Model usaha |
| Sederhana | 6.8 | 01200 |
| Berat | 10.8 | Model usaha |
Baris Compendium untuk basikal statik: kod 01200, 6.8 MET.Teks asal Compendium: “Bicycling, stationary, general”
Ringan, Sederhana dan Berat datang daripada model usaha Nibbs. Ia kadar anggaran, berdasarkan kod Compendium 01210, 01200, 01236. Ia bukan ukuran berasingan bagi basikal statik. Kod hanya dipaparkan di sebelah sesuatu tahap apabila kadarnya sama dengan baris di atas.
Soalan lazim
Berapa kalori dibakar ketika mengayuh basikal statik selama sejam?
Kira-kira 406 kcal bagi orang seberat 70 kg pada tahap Sederhana. Pada tahap yang sama, orang seberat 50 kg membakar kira-kira 290 kcal dan orang seberat 100 kg kira-kira 580 kcal.
Adakah mengayuh basikal statik pada tahap usaha lebih tinggi membakar lebih banyak kalori?
Ya. Bagi orang seberat 70 kg, 30 minit membakar kira-kira 88 kcal pada tahap Ringan, 203 kcal pada tahap Sederhana dan 343 kcal pada tahap Berat. Pilih tahap yang sepadan dengan keseluruhan sesi, termasuk rehat pendek yang biasa.
Kenapa angka ini lebih rendah berbanding sesetengah kalkulator lain?
Nibbs hanya mengira kalori yang anda bakar melebihi kadar rehat anda. Ia menolak 1 MET, iaitu kira-kira 1 kcal bagi setiap kg berat badan sejam, kerana badan anda membakar sebanyak itu walaupun anda duduk diam. Kalkulator yang mengira jumlah kalori turut memasukkan tenaga rehat ini, jadi angkanya lebih tinggi.
Bagaimana cara merekod basikal statik dalam Nibbs?
Tambah Berbasikal pegun daripada pustaka senaman, masukkan tempohnya dan pilih Ringan, Sederhana atau Berat. Nibbs menggunakan berat badan dalam profil anda untuk menganggar kalori. Anda boleh menggantikan anggaran itu dengan angka anda sendiri.
Rekod basikal statik dalam Nibbs dan dapatkan anggaran kalori secara automatik
Nibbs ada pustaka lebih 1,200 senaman. Tambah senaman dan Nibbs menggunakan berat badan anda untuk menganggar kalori, bersama makanan yang anda rekod.
Kalori dibakar dalam aktiviti berkaitan
Nilai ialah kcal dalam 30 minit bagi orang seberat 70 kg, pada tahap usaha lalai aplikasi atau rentak yang ditunjukkan di setiap halaman.