Kalori dibakar senaman HIIT
Jawapan ringkas
Senaman HIIT membakar kira-kira 98 kcal dalam 30 minit bagi orang seberat 70 kg pada tahap Sederhana. Dalam sejam pula, kira-kira 196 kcal dibakar.
- 30 minit, 70 kg
- 98 kcal
- 1 jam, 70 kg
- 196 kcal
- MET yang digunakan
- 3.8
- Usaha atau rentak
- Sederhana
Angka ini untuk latihan HIIT berat badan seperti burpee, jumping jack, mountain climber dan angkat lutut tinggi. Berat menggunakan baris Compendium untuk kalistenik bertenaga, yang menyenaraikan burpee dan jumping jack. Latihan yang dibuat dengan pemberat menggunakan kadar latihan bebanan.
Kalori dibakar mengikut berat badan
Anggaran kcal bagi setiap tahap usaha yang ada dalam aplikasi Nibbs untuk senaman HIIT. Pilih tahap yang sepadan dengan keseluruhan sesi, termasuk rehat pendek yang biasa.
| Tahap usaha | 50 kg | 60 kg | 70 kg | 80 kg | 90 kg | 100 kg |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ringan2.8 MET | 45 kcal | 54 kcal | 63 kcal | 72 kcal | 81 kcal | 90 kcal |
| Sederhana3.8 MET | 70 kcal | 84 kcal | 98 kcal | 112 kcal | 126 kcal | 140 kcal |
| Berat7.5 MET | 163 kcal | 195 kcal | 228 kcal | 260 kcal | 293 kcal | 325 kcal |
| Tahap usaha | 50 kg | 60 kg | 70 kg | 80 kg | 90 kg | 100 kg |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ringan2.8 MET | 90 kcal | 108 kcal | 126 kcal | 144 kcal | 162 kcal | 180 kcal |
| Sederhana3.8 MET | 140 kcal | 168 kcal | 196 kcal | 224 kcal | 252 kcal | 280 kcal |
| Berat7.5 MET | 325 kcal | 390 kcal | 455 kcal | 520 kcal | 585 kcal | 650 kcal |
- Ringan:
- Santai, usaha ringan.
- Sederhana:
- Usaha yang stabil dan terasa. Setiap rekod baharu dalam aplikasi bermula pada tahap ini.
- Berat:
- Mencabar dan sukar dikekalkan.
Cara angka ini dikira
Kalori dibakar = (MET − 1) × berat badan dalam kg × masa dalam jam
MET membandingkan tenaga yang digunakan sesuatu aktiviti dengan tenaga ketika duduk berehat. Nibbs menolak 1 MET, iaitu tenaga yang badan anda gunakan ketika rehat (kira-kira 1 kcal bagi setiap kg sejam), jadi ia hanya mengira kalori tambahan daripada aktiviti itu. Aplikasi membundarkan hasilnya kepada nombor bulat kcal yang terdekat.
Contoh pengiraan (Sederhana, 70 kg, 30 minit): (3.8 − 1) × 70 × 0.5 = 98 kcal.
| Tahap usaha | MET | Kod Compendium |
|---|---|---|
| Ringan | 2.8 | Model usaha |
| Sederhana | 3.8 | 02022 |
| Berat | 7.5 | Model usaha |
Baris Compendium untuk senaman HIIT: kod 02022, 3.8 MET.Teks asal Compendium: “Calisthenics (e.g., pushups, sit ups, pull-ups, lunges), moderate effort”
Ringan, Sederhana dan Berat datang daripada model usaha Nibbs. Ia kadar anggaran, berdasarkan kod Compendium 02024, 02022, 02020. Ia bukan ukuran berasingan bagi senaman HIIT. Kod hanya dipaparkan di sebelah sesuatu tahap apabila kadarnya sama dengan baris di atas.
Soalan lazim
Berapa kalori dibakar ketika senaman HIIT selama sejam?
Kira-kira 196 kcal bagi orang seberat 70 kg pada tahap Sederhana. Pada tahap yang sama, orang seberat 50 kg membakar kira-kira 140 kcal dan orang seberat 100 kg kira-kira 280 kcal.
Adakah senaman HIIT pada tahap usaha lebih tinggi membakar lebih banyak kalori?
Ya. Bagi orang seberat 70 kg, 30 minit membakar kira-kira 63 kcal pada tahap Ringan, 98 kcal pada tahap Sederhana dan 228 kcal pada tahap Berat. Pilih tahap yang sepadan dengan keseluruhan sesi, termasuk rehat pendek yang biasa.
Kenapa angka ini lebih rendah berbanding sesetengah kalkulator lain?
Nibbs hanya mengira kalori yang anda bakar melebihi kadar rehat anda. Ia menolak 1 MET, iaitu kira-kira 1 kcal bagi setiap kg berat badan sejam, kerana badan anda membakar sebanyak itu walaupun anda duduk diam. Kalkulator yang mengira jumlah kalori turut memasukkan tenaga rehat ini, jadi angkanya lebih tinggi.
Bagaimana cara merekod senaman HIIT dalam Nibbs?
Tambah setiap senaman bersama set anda, masukkan tempohnya dan pilih Ringan, Sederhana atau Berat. Nibbs menggunakan berat badan dalam profil anda untuk menganggar kalori. Anda boleh menggantikan anggaran itu dengan angka anda sendiri.
Rekod senaman HIIT dalam Nibbs dan dapatkan anggaran kalori secara automatik
Nibbs ada pustaka lebih 1,200 senaman. Tambah senaman dan Nibbs menggunakan berat badan anda untuk menganggar kalori, bersama makanan yang anda rekod.
Kalori dibakar dalam aktiviti berkaitan
Nilai ialah kcal dalam 30 minit bagi orang seberat 70 kg, pada tahap usaha lalai aplikasi atau rentak yang ditunjukkan di setiap halaman.